Basen skimmerowy czy na rynnie przelewowej? Co wybrać?

Wybierając swój wymarzony basen staniemy przed dylematem i pytaniem co jest dla Naszej inwestycji najbardziej funkcjonalne oraz ekonomiczne. Co więc lepiej zastosować w basenie?  Musimy pamiętać, że skimmery są lepsze w zastosowaniach prywatnych i kameralnych a rynna przelewowa w pływalniach oraz miejscach częstszego użytkowania oraz w miejscach, gdzie zbiornik basenowy jest większy.

Czym jest skimmer?

Skimmer to inaczej ‚zbieracz wody’ . Skimmery montowane są na ścianach basenu. Zbierają one wodę z powierzchni basenu a pompa cyrkulacyjna tłoczy ją bezpośrednio na filtr, gdzie zostaje oczyszczona i wpuszcza ją ponownie do basenu. Skimmer posiada koszyk z tworzywa który wyłapuje większe zanieczyszczenia które wpadają do basenu. Ilość zamontowanych skimmerów jest zależna od wielkości zbiornika, przeznaczenia oraz znajdującego się w nim systemu filtracji. Skimmer najlepiej sprawdzi się w mniejszych zbiornikach, gdzie straty wody są najmniejsze. Jest to najbardziej ekonomiczne zastosowanie, najtańsze w montażu oraz w eksplotacji.

Swim-spa-basen-prywatny-ogrodek-taras-wardein

Czym jest rynna przelewowa?

Rynnę przelewową możemy zaobserwować korzystając z basenów lub aquaparków, jest to ‚kratka’ która znajduje się na brzegach basenu. Pod basenem znajduje się zbiornik przelewowy, do którego zbierana jest woda. Kiedy woda w zbiorniku osiągnie określony poziom, pompa ją wtedy z niego zasysa. Praca zbiornika jest wspomagana specjalnym sterownikiem, który mierzy poziom wody. Jeśli jest jej za mało pompa się wyłącza i otwiera się specjalny zawór który dopuszcza świeżą wodę ze zbiornika i równocześnie woda z basenu ciągle się wlewa. Kiedy poziom wody będzie odpowiedni, zawór się zamyka i ponownie następuje proces filtracji. W momencie gdy woda nie zmieści się w zbiorniku ( a taka sytuacja może nastąpić, gdy bardzo dużo osób korzysta z basenu) jej nadmiar odprowadzany jest do kanału.  Ilość zastosowanej automatyki przy rynnie przelewowej sprawia, że niezbędny jest regularny serwis obiektu. Nasza firma oferuje Państwu usługi serwisanta, który jest w każdym momencie w stanie przyjechać gdy tylko zgłoszona zostanie awaria obiektu.

 

wardein-baseny-wanny-spa

 

Wybór pomiędzy rynną przelewową a skimmerem jest głównie uzależniony od wielkości basenu który planujemy w swoim obiekcie publicznym lub mieszkalnym. Do mniejszych basenów mając na uwadze koszty utrzymania polecamy zastosowanie skimmera a do basenów i obiektów publicznych-rynny przelewowej która pozwoli na bieżąco regulować stan i poziom wody usprawniając jej filtrację.

Jeśli mają Państwo wątpliwości co do wyboru lub pytania, zapraszamy do kontaktu. Udzielimy odpowiedzi Na wszystkie pytania oraz pomożemy w odpowiednim wyborze.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o