Jaką Wannę SPA wybrać? Jak dbać o wannę?

Bardzo istotą rzeczą przy wyborze wanny spa jest właściwe dopasowanie urządzeń do poszczególnych inwestycji. Prawidłowa eksploatacja w połączeniu z jakością Naszych produktów pozwoli na długotrwałe korzystanie z ich możliwości.

Nasze społeczeństwo się zmienia. Coraz większa świadomość w temacie zdrowego trybu życia powoduje iż spędzamy czas wolny aktywnie w klubach fitness, parkach wodnych, a w zaciszu domowym staramy się organizować nasz czas również w nietuzinkowy i prozdrowotny sposób.

Nierozerwalnie ma to związek między innymi z pojęciem Sanus Per Aquam, które to na dobre zagościło w naszym słowniku z początkiem poprzedniej dekady. Produktów i usług połączonych ze SPA mamy ogrom lecz prekursorem były, nadal są i cieszą się ogromną popularnością wanny typu SPA, noszące również inne nazwy jak whirpoole czy minibaseny.

Wachlarz produktowy jest bardzo obszerny jak zresztą w większości otaczających nas dziedzin życia. Od typowych ogrodowych kompaktów typu plug & play po bardzo profesjonalne, w pełni zautomatyzowane i rozbudowane rozwiązania przygotowywane według indywidualnych specyfikacji. Nie bez znaczenia jest również jakość produktów, a tym samym ich trwałość czy w następstwie ich długoterminowa opieka serwisowa.

Tyczy się to zarówno wanien SPA dla użyteczności domowej oraz komercyjnej.

W przypadku wanien SPA dla ich wykorzystania prywatnego kierujemy się wyborem wielkości niecki, kształtu oraz designu dla doskonałego jej wpasowania w architekturę otoczenia posadawiając ją w posadzce czy w zewnętrznym tarasie. Równie ważny jest dla nas profesjonalny hydromasaż, a  całość spinamy wspólnym mianownikiem pod tytułem jakość. Wybieramy głównie rozwiązania skimmerowe lecz bywa, iż wybór pada na niecki SPA z rynną przelewową co jest bardzo estetycznym rozwiązaniem, niosącym za sobą w tym przypadku konieczność rozbudowania instalacji hydraulicznej.

W przypadku wykorzystania wanien SPA dla układów komercyjnych kryterium wyboru wanny SPA opiera się na walorze estetycznym lecz priorytetami są jakość i solidność wykonania urządzenia, a w trakcie eksploatacji SPA jej odporność na maksymalne obciążenie układu oraz również na akty wandalizmu jakie często mają miejsce w obiektach użyteczności komercyjnej.

Nie należy również pominąć faktu iż w przypadku wykorzystania komercyjnego wanien SPA nie tylko te z rynną przelewową mają zielone światło dla tego typu aplikacji lecz również niecki z hydraulicznym układem skimmerowym mogą z powodzeniem być wykorzystywane dla celów publicznych. Ruch poprzeczny wody spowodowany hydromasażem oraz krotność wymian wody na zewnętrznym układzie filtracyjnym powoduje iż nie mamy do czynienia w tzw. martwymi strefami wody w niecce SPA, czyniąc tym samym jej bezpieczną eksploatację dla potencjalnych użytkowników. Oczywiście w przypadku niecek skimmerowych są one przygotowywane na etapie produkcji pod wykorzystanie komercyjne- między innymi brak jest elektronicznych paneli sterujących atrakcjami w SPA, nie instaluje się manualnych regulatorów mieszanki wodno- powietrznej masażu dla ich zastąpienia w następstwie piezoelektrycznym sterowaniem masażami czy stałym, pozbawionym regulacji mocnym hydro masażem. Dla dopełnienia bezproblemowej eksploatacji niecki wyposażamy na przykład w ciśnieniowe układy kontrolujące poziom wody oraz awaryjne układy zapobiegające przelaniu się wody poza nieckę SPA.  Takie zabiegi przyczyniają się do wyeliminowania ewentualnych następstw uszkodzeń spowodowanych niedbałością ze strony nieporządanych gości w SPA.

Ostatnim bardzo istotnym ogniwem spinającym eksploatację wanien SPA, czy to skimmerowych czy z rynną przelewową, do wykorzystania prywatnego czy publicznego jest utrzymanie nienagannej jakości wody. Nasze niespełna 15 sto letnie doświadczenie w różnego rodzaju metodach filtracyjno- dezynfekcyjnych wody w symbiozie ze znanymi większości elementarzami branżowymi jak norma DIN 19463 czy wymaganiami sanitarno- higienicznymi pozwala na właściwy dobór układu pod wskazaną instalację wanny SPA, a przy współpracy z naszymi partnerami handlowymi z branży basenowej żywo dyskutujemy nad trafnym doborem urządzeń filtracyjno- uzdatniających dla utrzymania perfekcyjnej jakości wody w SPA dla późniejszej bezproblemowej eksploatacji przez Inwestora.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o