Rodzaje i korzyści hydromasażu

Korzyści wynikających z korzystania hydromasażu czyli masażu wodą jest mnóstwo. Już od starożytności wodne kąpiele oraz natryski były uznawane jako lecznicze. Wodne zabiegi ukoją bóle stawów, zmniejszą napięcie oraz stres, pomogą rozluźnić się po całym dniu pracy oraz zapewnią spokojny sen. Sprawdzają się również w kosmetyce, poprawiają wygląd skóry, redukują cellulit oraz ujędrniają całe ciało.

 

Czym jest hydromasaż?

Jest to połączenie masażu tradycyjnego z właściwościami kąpieli wodnych. Woda wypompowywana z dysz pod wysokim ciśnieniem uderza w mięśnie powodując ich rozluźnienie.

Rozróżniamy kilka rodzajów hydromasażu:

 • powietrzny (inaczej perełkowy) masuje ciało bąbelkami powietrza
 • wodno-powietrzny polega na masowaniu ciała wodą, która w dyszach miesza się z pobieranym z zewnątrz powietrzem
 • ultradźwiękowy

Efekty hydromasażu zależą od temperatury:

 • zimna kąpiel w temperaturze do 30°C – pobudza krążenie i przyspiesza przemianę materii, orzeźwia i działa przeciwbólowo
 • kąpiel w temperaturze obojętnej, czyli w 33–36°C – uspokaja, rozluźnia, zmniejsza napięcie mięśni;
 • kąpiel ciepła, w temperaturze 37–38°C – ma działanie rozkurczowe, nasenne, poprawia pracę układu krążenia

Im więcej dysz tym lepiej?

Nie zawsze, ponieważ bardzo duże znaczenie ma rozmieszczenie ich w wannie które nigdy nie jest przypadkowe. Dysze powinny być ulokowane w takich miejscach, aby masowały różne części ciała.

Każda Nasza wanna posiada różne dysze masujące dla konkretnego rodzaju hydromasażu :

 • FanComplex iN – masaż ważnych partii mięśni na plecach. Jest to relaksujący masaż wykonywany okrągłymi ruchami  przez zestaw obrotowych dysz.
 • LegComplex iN – kombinacja par strumieni wodnych i dysz powietrznych zapewnia masaż od pośladków do ud aż do palców u stóp. Stymulacja punktów odbicia na podeszwach ma relaksujące działanie na całe ciało. Zawiera dwa różne zestawy dysz w modelach z dwiema leżankami które uzupełniają się wzajemnie.
 • ShiatsuComplex iN -masaż punktowy Shiatsu składa się z nacisku na punkty Shiatsu w obszarze meridian( meridiany to obszary w których płynie energia życiowa nawiązując do medycyny wschodniej) Metoda opiera się na symetrycznych efektach ciśnienia punktowego w miejsce gdzie zgromadzona jest energia i rozpraszanie jej w miejsce gdzie go brakuje. Celem masażu jest wprowadzenie równowagi miedzy prawą i lewą stroną ciała aby utrzymać harmonię i zdrowie organizmu.
 • HamamComplex iN -Tradycyjny Hammams czyli Tureckie  Spa koncentruje się na trzech czynnikach: relaks, orzeźwienie i poprawa zdrowia. Nasz zesta HammamComplex iN sumuluje Turecki masaż pleców i tworzy nowy rodzaj energii i lekkości.
 • XComplex iN-Masaż punktowy w którym dysze ułożone są  na kształt krzyża, skoncentrowany jest na najbardziej obciążoną dolną część pleców. Rozluźnia części mięśni w okolicy kończyn dolnych i tułowia, co jest ważne dla prawidłowej postawy ciała.
 • FrontComplex iN– Podczas gdy wszystkie SPA na rynku skupiają się na masażu tylnych części ciała, Nasze wanny do użytku prywatnego są jedynymi wannami które zapewniają masaż także na przednich częściach ciała. Mięśnie ud codziennie są spięte nie tylko podczas uprawiana sportu. Niepowtarzana przestrzeń w dużych modelach wanien umożliwia głęboki masaż tych partii Twojego ciała.

Jesteś ciekaw jak hydromasaż działa w praktyce? Zapraszamy do Naszych showroomów http://wardein.pl/salony-sprzedazy/ na kąpiel w wannie z hydromasażem.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Maciej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciej
Gość
Maciej

Chciałbym taki masaż 🙂